مطالعات بالینی
ARDENE SEBUMA

مطالعات بالینی در پی آمده توسط لابراتور تخصصی eurofins در کشور استرالیا و با همکاری شرکت دارویی پارس ‌حیان، جهت بررسی تخصصی محصولات آردن سبوما روی بیمارانی که از آکنه های خفیف تا شدید و همچنین ضایعات التهابی و آکنه ای رنج می‌برند، انجام شده است. نتایج این مطالعات که به طور مشروح قابل مشاهده است، نشان از رضایت‌مندی بیماران و بهبود بسیار مؤثر در این بیماران بوده است.

طبق مطالعات بالینی بر روی بیماران با آکنه خفیف تا شدید که به مدت دو هفته تحت درمان محصول آزلین 40 بوده اند، این محصول سبب از بین رفتن ضایعات التهابی و آکنه ای شده است. علاوه بر این تاثیر به سزایی در کاهش جای جوش ها و بهبود پوست بیماران داشته است.

ترشح سبوم به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل اصلی در بروز و تشدید ضایعات آکنه‌ای شناخته شده است. همبستگی بین میزان تولید سبوم و پاتوفیزیولوژی آکنه نشان می‌دهد که میزان ترشح زیاد سبوم یک عامل تعیین‌کننده در ضایعات التهابی و آکنه‌ای است. این مطالعه با نظارت پزشکان متخصص پوست و مو با استفاده از معاینه میکروسکوپی پوست قبل و بعد از استفاده از محصول مورد آزمایش انجام شده است. داده‌های گزارش‌شده در این مطالعه بالینی به وضوح نشان می‌دهد که 75٪ بیماران بهبودی کاملا مؤثر در تعداد و شدّت آکنه را به واسطه کاهش ترّشحات چربی و تنظیم آن داشته‌اند.

در مطالعات بالینی با استفاده از محصول اسپری ضدجوش در بیماران با آکنه خفیف تا شدید بدن، بهبود بسیار مؤثر در کاهش جوش‌های سرسیاه و سرسفید، کاهش ضایعات آکنه‌ای و همچنین کاهش تعداد ضایعات التهابی به وجود آمده است. به علاوه این محصول با از بین بردن لکه‌ها و سلول‌های مرده اضافی سبب ایجاد پوستی مطلوب برای بیماران خواهد شد.

ترشح سبوم به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل دخیل در تشکیل و تشدید ضایعات آکنه‌ای مطرح است. طبق مطالعات صورت گرفته با نظارت متخصصین پوست و مو و با استفاده از معاینات میکروسکوپی پوست، قبل و بعد از استفاده از محصول کرم رنگی ضدجوش، نتایج به دست آمده حاکی از بهبود 80 درصدی بیماران مبتلا، تنظیم ترشحات چربی پوست و بهبود بستر پوست بیمار در جهت کاهش ضایعات آکنه‌ای بوده است.

در این مطالعه بالینی به مدت 2ماه بیمارانی که از ضایعات جای جوش رنج می‌برند، با استفاده از ژل برطرف کننده جای جوش(Saicyl2) تحت درمان قرار گرفتند. این محصول با لایه برداری مناسب، تنظیم ترشح چربی و کاهش ضایعات التهابی سبب بهبود مؤثر بستر پوست، از بین رفتن جای جوش‌ها و همچنین قرمزی و التهاب پوست شده است.