شستشوی پوست چرب

یکی از مهمترین نکاتی که در پوست چرب باید رعایت شود و به آن اهمیت دهید شستشوی پوست چرب می‌باشد. اگر صورت شما از آن دسته صورت‌هایی می‌باشد که آکنه زیادی دارد باید بدانید که شستشوی آن چندان آسان نمی‌باشد و باید به آن اهمیت بسیاری دهید. در برخی از موارد اگر شستشوی پوست چرب شما با روش‌های اصولی انجام نشود، امکان دارد که پوست آکنه بیشتری بزند. یکی از مهمترین گام‌های اولیه که برای شستشوی پوست چرب باید بردارید و به آن دقت داشته باشید این است که یکی از بهترین پاک‌کننده های صورت را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این پاک کننده‌ها نباید زیاد قوی باشند، چرا که پوست را بیش از حد خشک می‌کند.

برای اینکه از پاک‌کننده های شستشوی پوست چرب اطمینان بیشتری به دست آورید و به بهترین روش ممکن صورت خود را بشویید باید پیش از اینکه صورت آرایش کرده خود را شستشو دهید آن را با پاک‌کننده هایی که آرایشی هستند پاک کنید. پاک‌کننده هایی که کیفیت مناسبی دارند به بهترین شکل ممکن در پاک کردن صورت عمل می‌کنند.

از آنجایی که پاک کردن صورت به همراه برخی از پاک کننده‌های صورت امکان دارد که پوست آکنه بیشتری بزند، بهتر است از پاک کننده‌هایی استفاده کنید که پوست را اسکراب می‌کنند. اگر شما از اسکراب را برای شستشوی صورت خود استفاده کنید، رطوبت پوست شما به خوبی حفظ می‌شود و نرمی و طراوتی که پوست شما دارد دو چندان می‌گردد. بسیاری از افرادی که پوست چرب دارند از این مسئله که پوستشان جوش بزند در هراس هستند، این دسته از افراد باید بدانند که با اسکراپ چنین مشکلی برای آنها به وجود نمی‌آید.

نکات لازم در شستشوی پوست چرب

شما باید برای شستشوی پوست چرب به برخی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد توجه داشته باشید و بر اساس این نکات پوست خود را هر روز پاکیزه کنید. یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که پوست چرب خود را بیشتر از دوبار در طول روز نشویید، در صورتی می‌توانید پوست خود را بیشتر از دو بار در طول روز بشویید که عرق زیادی کرده باشید. اگر پوست شما عرق کرده است و می‌خواهید پوست خود را بشویید باید از آب ولرم استفاده کنید و به هیچ عنوان از آب داغ و یا سرد استفاده ننمایید. برای شستشوی صورت تنها باید از نوک انگشتان خود استفاده کنید و از لیف و یا دستمال هایی که مخصوص هستند استفاده نمایید.

 

یکی دیگر از نکاتی که در شستشوی پوست چرب بسیار اهمیت دارد و باید به آن هم توجه داشته باشید این است که به هیچ عنوان حوله و یا دستمال صورت خود را در دستشویی قرار ندهید، چرا که آلودگی‌های زیادی در توالت وجود دارد و آن دستمال آلودگی‌ها را جذب می‌کند و بعد از آن وارد پوست شما می‌شود. دقت داشته باشید که جهت خشک کردن صورت خود به هیچ عنوان آن را بر روی صورت خود به صورت خیلی محکم نکشید، چرا که چین و چروک‌های بسیاری از این طریق در پوست شما به وجود می‌آید و به همین دلیل زیبایی پوست شما بعد از مدتی از بین می‌رود.

نکاتی برای شستشوی پوست چرب و جوش دار 

بسیاری از افراد هستند که در مورد شستشوی پوست چرب و جوش‌دار اطلاعات زیادی ندارند، به همین دلیل شاید جوش‌های صورت آن تحریک گردد و بیشتر شود. از آنجایی که پوست چرب جوش‌های زیادی می‌زند باید در مورد شستشوی پوست چرب اطلاعات بیشتری داشته باشید. برای اینکه اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود در ادامه برخی از مهمترین نکات را بیان می‌کنیم که این نکات عبارت می‌باشند از :

1- با پوست خود با ملایمت رفتار کنید

یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که، هر روز پوست خود را با پاک کننده‌هایی که ملایم هستند و به پوست شما آسیبی وارد نمی‌کنند بشویید. برای اینکه بهترین محصولات را برای پوست خود انتخاب کنید، بهتر است به سراغ محصولاتی بروید که مخصوص پوست‌های حساس می‌باشد. شما باید به شدت از مصرف کردن برخی از محصولاتی که دارای الکل هستند پرهیز کنید، چرا که این مواد آسیب جدی و خطرناکی به پوست شما وارد می‌کند و پوستتان را تا حد بسیار زیادی خشک می‌کنند.

2- لیف به صورت خود نزنید

بسیاری از افراد برای شستشوی پوست چرب خود و از بین بردن جوش‌های صورت خود بر این باور می‌باشند که بهتر است به صورت خود لیف بزنند، این دسته از افراد باید بدانند که این روش شستشو بسیار غلط است، چرا که پوست شما را تا حد زیادی تحریک می‌کند و موجب می‌شود که شما جوش های زیاد دیگری را در پوست خود بزنید. شما به هیچ عنوان نباید لایه‌های محافظتی پوست خود را از بین ببرید، در این صورت پوست شما طراوت و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

 

3- استفاده کردن از اسید سالیسیلیک 

اگر شما می‌خواهید برای شستشوی پوست چرب خود بهترین محصول را خریداری نمایید، بهتر است به دنبال محصولی باشید که اسید سالیسیلیک در درون آن وجود داشته باشد، در شیر پاک‌کن ها و شوینده‌های صورت این ماده به فراوانی پیدا می‌شود و شما می‌توانید با مطالعه بر روی محصول آن را خریداری نمایید. یکی از مهمترین مزیت‌هایی که این ماده دارد این است که، میل ترکیبی بسیاری با چربی‌ها دارد، یعنی به درون لایه‌های چربی صورت نفوذ می‌کند، و با وارد شدن به درون جوش‌های سرسیاه مسدود شده  نفوذ پیدا می‌کند و می‌تواند آنها را به طور کلی از بین ببرد.

4- پاکسازی

شما باید بدانید علاوه بر اینکه برای شستشوی پوست چرب از شوینده‌های مخصوصی استفاده می‌کنید باید از پاک‌ کننده‌های مخصوص و تاثیر‌گذاری هم استفاده کنید. پاک کننده ها یکی از مهمترین مزیت‌هایی که دارند این است که، میزان چربی پوست را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهند و نواقص پوستی را که در صورت به وجود آمده است را به طور کلی از بین می‌برند. پوست‌هایی که جوش می‌زنند و آکنه‌های زیادی در درون آنها وجود دارد بدون شک باید از این محصول استفاده کنند.

5- پوست خود را لطیف نگه دارید

بسیاری از کسانی که متخصص پوست و زیبایی هستند برای شستشوی پوست چرب توصیه می‌کنند که باید آنها از مرطوب کننده‌هایی  که چرب هستند اصلا استفاده نکنند، ولی باید همیشه پوست خود را لطیف نگه دارند، دقت داشته باشید که اگر پوست صورت شما لطیف نگهداری نشود بعد از مدتی چروک‌های بسیار زیادی در اطراف آن به وجود می‌آید، بنابراین به این مسئله اهمیت بسیاری دهید و از پزشک و یا متخصصی که در این زمینه تخصص دارند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.