داروسازی پارس حیان، تولید کننده برتر به انتخاب انجمن داروسازان ایران
جوش صورت

جوش صورت

جوش صورت

جوش صورت یک معضل آزاردهنده است که باعث کاهش اعتماد به نفس در شخص می گردد. دلایل مختلفی برای بروز جوش( آکنه) وجود دارد و همینطور روشهای درمانی متعددی مثل استفاده از محصولات شیمیایی و استفاده از ماسک ضد جوش و محلول های ضد جوش موضعی که همه این راه ها همه به یک مقوله ختم می‌شود: بازگرداندن اعتماد به نفس.

جوش صورت از جمله مسائلی است که 84 درصد افراد در طول زندگی خود آن را تجربه کرده اند. علت جوش صورت چیست؟ آکنه یا همان جوش صورت به دلیل بسته شدن منافذ یا حفره های پوست به وجود می‌آید. در سراسر پوست بدن  غدد ریزی وجود دارند که ماده‌ای به نام سبوم ترشح می‌کنند. فعالیت بیش از حد این غدد ریز باعث چرب شدن پوست می گردد که باعث ایجاد جوش یا آکنه می شود.

بنابراین می توان گفت پوست چرب یکی از عوامل اصلی ایجاد جوش و آکنه می باشد، حال برای اینکه مانع از زدن جوش و آکنه بر روی پوست صورت خود شویم باید چربی پوست خود را کنترل کرد که می‌توان با روش‌هایی ساده ولی کاربردی چربی پوست خود را مدیریت کرد:

1- پوست خود را مرتب بشویید: استفاده از یک ژل شستشوی پوست چرب می تواند میزان چربی پوست را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

۲- استفاده از تونر برای کاهش چربی پوست

۳- صورت خود را خشک کنید: هنگام خشک کردن صورت بعد از شستشو و استفاده از تونر ،افراد باید پوست خود را به آرامی و با یک حوله نرم خشک کنند چراکه هر گونه فشار یا استفاده از پارچه زبر روی پوست باعث تحریک پوست شده و در نتیجه ترشح سبوم بیشتر می‌شود.

4- از ماسک صورت استفاده کنید. با استفاده از این روش ها می توان چربی پوست خود را کنترل کرد و تا حدود بسیار زیادی مانع بروز جوش و آکنه بر روی پوست خود شد.

معرفی محصولات تخصصی در درمان جوش و آکنه همانطور که در مطالب بالا ذکر شد روش های درمانی متعددی برای درمان پوست چرب و در نتیجه درمان جوش وجود دارد. از همین رو محصولات زیادی برای درمان جوش به شکل ماسک جوش، محلول های موضعی ضد جوش و آکنه، کرم، ژل و … در بازار وجود دارد که هر کدام دارای ترکیبات متفاوت و موثر بر جوش هستند. از جمله بهترین محصولات مراقبت پوست که در درمان جوش موثر میباشد (ماسک ضد جوش) است که باعث لطافت پوست و آبرسانی به پوست می‌گردد و عمدتاً مخصوص پوست های چرب می باشد.

ماسک‌های ضد جوش را معمولاً باید هفته ای دو تا سه بار استفاده کرد تا با پاکسازی عمیق پوست، باکتری هایی که باعث ایجاد جوش می شوند را از لایه های پوست پاک کرده و باعث خشک شدن جوش های موجود در سطح پوست شد. ماسک‌های ضد جوش معمولاً دارای ترکیباتی مانند گوگرد، زغال، خاک رس، سالیسیلیک اسید و مواد ضد جوشی از این قبیل هستند. بنابراین بهترین گزینه‌ای که می‌توان در انتخاب ماسکهای ضد جوش انتخاب کرد ماسک ضد جوشی می باشد که دارای ترکیب خاک رس، زغالی و ورقه ای باشد، چرا که این نوع ماسک ضد جوش برای پوست های چرب که دارای جوش و آکنه هستند مناسب بوده و جوشهای سر سیاه و سر سفید را از بین میبرد.

استفاده از ماسک‌های ضد جوش، انواع مشکلات پوستی را درمان می‌کند و روش خوبی برای تقویت پوست با انواع ویتامین‌ها و مواد تغذیه کننده به شمار می آیند. برای مثال با تمیز کردن عمقی پوست ،چربی اضافه و آلودگی ها را از سطح پوست پاک می کند و از به وجود آمدن جوش های سرسیاه جلوگیری می‌کند. سلولهای مرده را حذف کرده و منافذ پوست را پاکسازی و کاهش می‌دهد. یکی از بهترین ماسک های ضد جوشی که نتایج مثبتی از آن دریافت شده ماسک ضد جوش سبوما می‌باشد که از ترکیبات به کار رفته در این ماسک گوگرد ،سالیسیلیک اسید می باشد. دارای قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی است.

مناسب برای انواع جوش های خفیف تا متوسط بوده و از ایجاد جوش و آکنه جدید جلوگیری می کند. ماسک ضد جوش سبوما مخصوص پوست های چرب و جوش دار است که فاقد رنگ و پارابن است و جزء پرفروش ترین ماسک های ضد جوش می باشد. علاوه بر ماسک های ضد جوش که در درمان جوش و آکنه نقش بسزایی دارد محلولهای ضد جوش موضعی نیز در درمان جو ش(آکنه) کاربرد بسیار زیادی دارد. محلول ضد جوش موضعی در درمان آکنه های خفیف، مقاوم تا  آکنه های شدید کاربرد دارد.

ضدجوش

این محلول های ضد جوش که به صورت موضعی می باشند، سبب کاهش رشد و فعالیت باکتریها می‌شوند و از آنجایی که یکی از دلایل اصلی ایجاد آکنه باکتری هستند با توقف فعالیت آنها جوش ها نیز کنترل و درمان می‌شود. همچنین این محلول سبب کاهش التهاب جوش و نواحی اطراف آن نیز می گردد. در واقع می‌توان گفت که این محلول یک ضد جوش موضعی و فوری می باشد که باعث بهبود سریع جوش میشود. محلول های ضد جوش موضعی به طور معمول در دو غلظت ۲ درصد و ۴ درصد موجود میباشد و در استفاده از آنها باید نکاتی رعایت شود:  باید در دو نوبت صبح و شب مورد استفاده قرار بگیرد. از مصرف محلول روی نواحی حساس پوست مثل اطراف چشم و لب، روزنه‌های بینی باید خودداری شود و قبل از مصرف محلول، دست های خود را به خوبی با آب گرم و صابون شستشو داده و سپس محلول را با یک پنبه به صورت و نواحی که دارای آکنه می باشد بزنید، بعد از پایان مصرف نیز مجدداً دستهای خود را بشویید.

یکی از محلول های ضد جوش موضعی که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته محلول ضد جوش موضعی سبوما می باشد، که مخصوص پوست های چرب و دارای آکنه بوده و باعث کاهش جوشهای سر سیاه و سر سفید می شود و در واقع می‌توان گفت یک ضد جوش موضعی و فوری است. شما میتوانید با استفاده از این محصول پوستی سالم و شاداب که عاری از هرگونه جوش و آکنه باشد را دارا باشید.  کلام آخر: پوست چرب که در اثر ترشح بیش از اندازه روغن سبوم پیش می‌آید باعث ایجاد جوش و آکنه در پوست صورت و بدن می شود، که برای درمان آن علاوه بر روش های ساده و کاربردی که قبلاً ذکر شد می‌توان برای جلوگیری از داشتن پوستی چرب که فاقد جوش و آکنه باشد ،از ماسک های ضد جوش استفاده کرد که صورت را از هرگونه آلودگی پاک خواهد کرد و همچنین محلولهای ضد جوش موضعی که باعث مهار شدن باکتری هایی می شوند که در ایجاد جوش صورت نقش بسزایی دارند و می‌توان در درمان موضعی آکنه های التهابی ملایم تا متوسط از آن استفاده کرد.

محصولات ضدجوش آردن سبوما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.